24. februārī Ēku saglabāšanas un energotaupības biroja (ESEB) pētījumu “Ēku renovāciju ietekme uz klimata pārmaiņām un iedzīvotāju energoefektivitātes paradumiem” Young Researchers Conference prezentēja Ilze Vardanjana un Māra Laizāne. Prezentācija notika daļā Energy Efficiency, kurā jaunie zinātnieki rādīja savus pētījuma rezultātus enerģijas efektivitātes nozarē.

Young Researchers Conference Energy Efficiency daļā uzstājās arī pētnieki no Korejas, Serbijas, Moroco, Vācijas un Austrijas. Zinātniskā komiteja izvēlējās arī divus labākos jaunos pētniekus. Šogad balvu, kā labākā jaunā pētniece Energy Efficiency daļā saņēma Delia D’Agostino no Itālijas. Delia prezentēja pētījumu “Modelling optimal paths to reach NZEB standarts for new construction in Europe”.

Konference dod iespēju jaunajiem zinātniekiem pastāstīt par savu paveikto plašākai auditorijai. Tā notika pasākuma – World Sustainable Energy Days 2016 ietvaros, kura ir viena no lielākajām ikgadējām konferencēm Eiropā. Šogad konferencē piedalījās 700 eksperti no 57 valstīm. Šajā pasākumā sabiedrībai tiek sniegta informācija par atjaunojamajiem energoresursiem un energoefektivitāti. Sīkāk par konferenci vari izlasīt šeit.

Raksts konferencei ir pieejams šeit, bet konferencē rādītā prezentācijas ir aplūkojama šeit.